| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Ubaro Smart Switch
Model Number : 157 Smart Switch&Socket
MOQ : 1PCS
Price : Price Negotiable
Delivery Time : 3-5days
Mounting hole distance : 60mm
Certifications : CE, RoHS
Product Size : 157*86*35mm
Minimum order quantity : 40 Pcs
USB Type‑C output : 5V 2100mA
Main sales regions : Russia, Poland, Europe, Central Asia, Middle East, Southeast Asia
Rated voltage : 220V
Contact material : Phosphor Bronze
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Main Sales Platforms | Amazon, AliExpress, eBay, Wish, Lazada, Ozon |
| USB Type-C Output | 5V 2100mA |
| Minimum Order Quantity | 40 Pieces |
| Rated Current | Switch: 10A, Socket: 16A |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Main Sales Regions | Russia, Poland, Europe, Central Asia, Middle East, Southeast Asia |
| Product Dimensions | 157×86×35mm |
| Certifications | CE, RoHS |
| Mounting Box | Round Mounting Box |
| Housing Material | PC Plastic |
|
|
Smart Switch and Socket with Phosphor Bronze Contacts USB Type-C Output 5V 2100mA and Round Mounting Box Compatibility Images |