| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Ubaro Smart Switch
Model Number : 157 Smart Switch&Socket
MOQ : 1PCS
Price : Price Negotiable
Delivery Time : 3-5days
Supported voice assistants : Google Assistant, Amazon Alexa, Yandex Alice
Housing material : PC Plastic
Panel material : Glass Panel
3C rated voltage range : Below 250V
Product Size : 157*86*35mm
Rated voltage : 220V
Rated current : Switch 10A, Socket 16A
Minimum order quantity : 40 Pcs
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Supported Voice Assistants | Google Assistant, Amazon Alexa, Yandex Alice |
| Main Downstream Platforms | Amazon, AliExpress, eBay, Wish, Lazada, Ozon |
| Minimum Order Quantity | 40 Pcs |
| USB Output | 5V 2100mA |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Rated Voltage | 220V |
| Mounting Box | Round Mounting Box |
| Housing Material | PC Plastic |
| Rated Current | Switch 10A, Socket 16A |
| Panel Material | Glass Panel |
|
|
Smart Switch and Socket with Voice Control USB Type-C Output for Round Mounting Box Images |